Elektrifikovaný streamliner.

Očakávaná svetová premiéra ohromujúceho, plne elektrického modelu Hyundai je doslova za rohom. Elegantný a nezameniteľne jedinečný, úplne nový IONIQ 6 zosobňuje siluetu novej éry udržateľných inovácií.

Sledujte svetovú premiéru už 14.7.

IONIQ 6 je plne odhalený.

Predstavujeme úplne nový model IONIQ 6, ktorý sa vyznačuje zjednodušenou estetikou a funkčnou efektivitou. Bol vytvorený v rámci dizajnovej témy Etická jedinečnosť.
SangYup Lee, výkonný viceprezident a vedúci dizajnového centra Hyundai
IONIQ 6 spája emocionálne zblíženie funkčnosti s estetikou.

- SangYup Lee, výkonný viceprezident a vedúci dizajnového centra Hyundai -

Exteriér

Dizajn zameraný na človeka.

IONIQ 6 je elektrifikované vozidlo typu Streamliner, ktoré premieňa myšlienku emocionálnej efektivity tým, že uspokojuje súčasne estetické a funkčné potreby zákazníka. Aerodynamicky tvarovaná silueta s jednoduchými, ale zmysluplnými krivkami ponúka novú typológiu pre éru elektromobility.

Plne elektrický Hyundai IONIQ 6 Streamliner zaparkovaný v uliciach mesta, pohľad zozadu.

Zadný spojler inšpirovaný krídlom.

Zadný spojler inšpirovaný elipsovitým krídlom je tvarovaný priehľadnými materiálmi pripomínajúce sklo, ktoré zvýrazňujú jeho jedinečný LED svetelný podpis.
Plne elektrický Hyundai IONIQ 6 Streamliner s viac než 700 parametrickými pixelmi, pohľad spredu.

Parametrické pixely

Viac než 700 parametrických pixelov sa nachádza na rôznych miestach ako sú predné svetlomety, zadné združené svetlá, predné spodné senzory, kryty ventilačných otvorov a ukazovateľ na stredovej konzole.

Interiér

Zmyselný dizajn interiéru.

Interiér IONIQ 6 v tvare kokónu – zámotku slúži ako pohodlný osobný priestor, plný praktických funkcií a udržateľných materiálov, ktoré zvýrazňujú charakter ekologickej mobility a životného štýlu.

Interiér plne elektrického Hyundai IONIQ 6 s interaktívnymi pixelovými svetlami na volante.

Pixelové svetlá.

Interaktívne 4-bodové pixelové svetlá na volante umožňujú jednoduchú komunikáciu medzi vodičom a vozidlom.
Detail predných dverí plne elektrického Hyundai IONIQ 6.

Predné dvere.

Odstránenie ovládacích prvkov z predných dverí poskytlo väčšiu vzdušnosť a viac odkladacích priestorov.
 1. Interiér plne elektrického Hyundai IONIQ 6 s modulárnou palubnou doskou.

  Prístrojová doska s dotykovou obrazovkou.

  Modulárna palubná doska s dotykovou obrazovkou integruje 12-palcový plne dotykový displej infotainmentu a 12-palcový digitálny prístrojový panel. Stredová konzola poskytuje pohodlný a veľkorysý úložný priestor v aute.

 1. 1
 1. Interiér plne elektrického Hyundai IONIQ 6 zobrazujúci náladové podsvietenie so spektrom 64 farieb.

  Náladové podsvietenie.

  Dvojfarebné náladové podsvietenie poskytuje celkové osvetlenie interiéru vozidla IONIQ 6. Používatelia si môžu vybrať zo spektra až 64 farieb a šiestich dvojfarebných tém vyvinutých odborníkmi na farby, aby pomohli vodičom a cestujúcim cítiť sa uvoľnene a pohodlne.

 1. 1

Objavte podstatu efektívnej jednoduchosti.

Vo videu zistíte, čo nás inšpirovalo pri tvorbe modelu IONIQ 6. Uhladená silueta, karoséria, technológie, priestorové možnosti – všetko definované nanovo. Aerodynamické a emotívne krivky a hladké línie vzdávajú hold ikonickým vozidlám s aerodynamickou karosériou z 20. a 30. rokov minulého storočia a zároveň sú navrhnuté pre udržateľnú mobilitu dnešného sveta.

Prophecy

IONIQ 6 má korene v elektrickom koncepte Prophecy.

Názov hovorí za všetko. Keď sme v roku 2020 predstavovali koncept elektromobilu “Prophecy”, mali sme jasno v jednej veci. Pri tomto koncepte sme si mohli vyskúšať a overiť nápady a funkcie, ktoré si čoskoro nájdu cestu do sériovo vyrábaných vozidiel. A o dva roky neskôr je práve IONIQ 6 tým proroctvom, ktoré sa naplnilo.

 1. Koncept elektrického vozidla Hyundai Prophecy, pohľad spredu.

  Zmyselná športovosť.

  Uplatnenie filozofie dizajnu Hyundai Sensuous Sportiness – v preklade zmyselná športovosť - je zjavné v zmyselnej bočnej časti auta. Tá sa vyznačuje čistou a jednoduchou líniou One Curve, ktorá sa tiahne od prednej časti až po zadnú. Dynamická, elegantná línia zadnej časti, vytvorená zadnými panelmi budí dojem pohybu vpred, aj keď vozidlo stojí na mieste.

 2. Koncept elektrického vozidla Hyundai Prophecy, pohľad zboku

  Aerodynamický dizajn.

  Karoséria zabezpečuje vynikajúcu aerodynamiku, ktorá je pre elektromobily nevyhnutná. Tvar vrtule zabudovaný do kolies túto vlastnosť zvýrazňuje, pretože núti vzduch nasávať a obtekať po boku karosérie ako vodu po kameni. Integrovaný zadný spojler dopĺňa tento efekt využívaním prítlaku, ktorý podporuje stabilitu pri rýchlej jazde.

 1. 1
 2. 2
 1.  Interiér konceptu Hyundai Prophecy, pohľad zo šoférovej strany.

  Priestranný interiér.

  Interiér konceptu Prophecy podčiarkuje výhody predĺženej kabíny platformy elektrických vozidiel. Namiesto konvenčného automobilového interiéru privíta zákazníkov lifestylový priestor plný pohodlia a rafinovanosti.

 1. 1

Viac o koncepte Prophecy.

Získajte viac informácií o koncepte elekrického vozidla Prophecy.

Dozveďte sa viac o novinke IONIQ 6

Ak máte záujem byť informovaný o novinkách, zverejnení cien a spustení predaja elektrickej novinky IONIQ 6, prihláste sa na odber newslettera.
Vyhradenie práva na zmeny
Všetky informácie na stránke sú dočasné, podliehajú zmenám bez predchádzajúceho upozornenia a slúžia len na účely predbežného oznámenia. Možné odchýlky v zobrazení farieb vozidla sú spôsobené obmedzeniami technológie grafického zobrazenia. Zobrazené produkty sa zhodujú s ponukou a s radom vybavenia pre európske trhy. Vozidlá zobrazené na stránke môžu byť vybavené dodatočným príplatkovým vybavením a na stránke nemusia byť uvedené všetky modelové verzie. Spoločnosť Hyundai Motor Czech s.r.o., org. zl. Slovakia si vyhradzuje právo na výkonanie zmien v špecifikáciách a v obsahu vybavenia bez predchádzajúceho upozornenia. Podrobnosti sa dozviete u predajcu vozidiel Hyundai a v cenníkoch.